Zwardoń 118a, 34-373 Zwardoń
noclegi.relax@gmail.com
kom. 517-454-363, 

Whatsapp napisz do nas 517454363Info z dnia 03 lipiec 2018r                   Zaplanuj wypoczynek wakacyjny w Bekidach.  Mamy jeszcze wolne miejsca
                                                      Noclegi już od 25zł za osobę 

Wypoczywaj w Relaxie i korzystaj z ciekwych atrakcji w Beskidzie Żywieckim i Śląskim
                                  w Słowacji i w Czechach
                                  

 

REZERWACJA I INFORMACJA O NOCLEGACH TELEFON  517-454-363
Beskid Żywiecki - Warto odwiedzić

Pragniecie wypoczynku od miejskiego zgiełku i relaksu wśród dzikiej przyrody z widokiem na alpejskie krajobrazy? Beskid Żywiecki należący do najwyższej patrii Beskidów to coś w sam raz dla Was!

Region ten to doskonałe miejsce dla pasjonatów turystyki pieszej.
Skorzystać można tam z jednym z kilku rozległych szlaków: Grupy Wielkiej Raczy, Grupy Pilskiej i Romanki, Masywu Babiej Góry, Pasma Policy i Pasma Orawsko – Podhalańskiego oraz szlaków znajdujących się po słowackiej części regionu.
Beskid Żywiecki to także niezwykle bogata fauna i flora. Spotkać można tam żbiki, rysie, dziki czy niedźwiedzie brunatne. Znajdziemy tam również liczne rośliny chronione takie, jak chociażby czosnek niedźwiedzi, lilię złotogłow czy dziewięćsił. Zwierzęta i rośliny podziwiać można w Babiogórskim Parku Narodowym oraz Żywieckim Parku Krajobrazowym, w obrębie którego znajduje się dziesięć rezerwatów przyrody. Do najciekawszych z nich należy m.in. „Butorza”
z dolnoreglowym lasem świetkowym czy „Oszat” z lasem bukowo – jodłowo – świerkowym.
Beskid Żywiecki to doskonały region dla miłośników sportów zimowych. Poszusować można w Zwardoniu na zobczach góry Rachowiec i Skalnka, która stanowi coraz popularniejszą alternatywę dla turystycznego Szczyrku. Skorzystać można tam również z licznych szlaków turystyki narciarskiej.
Miejscowością godną odwiedzenia w Beskidzie Żywieckim jest Żywiec. Miłośnicy turystyki pieszej udać mogą się na wycieczkę jednym z kilku szlaków np. tym prowadzącym od rynku w Żywcu do Bystrej czy „Szlakiem Najazdu Szwedzkiego”. W Żywcu warto zwiedzić Pałac Habsburgów, Stary Zamek oraz Ratusz. Znajduje się tam również, założony w 1856 roku, browar, który należy do Grupy Żywiec i pochodzącego z Holandii koncernu Heineken.
Na przełomie lipca i sierpnia odbywa się tam „Tydzień Kultury Beskidzkiej”, będący zarazem najstarszym, jak i największym festiwalem folklorystycznym w Polsce. Pasjonaci sportów wodnych w okresie letnim zrelaksować mogą się nad Jeziorem Żywieckim, Jeziorem Czanieckim czy Jeziorem Międzybrodzkim. Swoich sił wypróbować można tam zarówno w surfingu, jak i żeglarstwie.To nie koniec atrakcji z regionu Beskidu Żywieckiego.
Warto odwiedzić także Milówkę, rodzinną miejscowość braci z Golec uOrkiestra, gdzie zobaczymy m.in. Muzeum regionalne „Stara chałupa”, Kościół Wniebowzięcia NMP z 1834 roku czy Cmentarz Żydowski. W Beskidzie Żywieckim warto zobaczyć również Zawoję – jedną z najdłuższych wsi w Polsce, będącą rajem dla miłośników sportów zimowych oraz siedzibą Babiogórskiego Parku Narodowego. Narciarzom polecić można również Korbielów, który znajduje się w pobliżu góry Pilsko. Inną popularną miejscowością w tym regionie jest Węgierska Górka, będąca bazą wypadową do pieszych wędrówek zarówno w obrębie Beskidu Żywieckiego, jak i Śląskiego.

www.milowka.eu 

Zobacz
Nowe
Tu można zaplanowac podróż do Zwardonia

Zamów rozmowę
Kalendarz
PWŚCPSN
Kalendarz
PWŚCPSN
Kalendarz
PWŚCPSN

Czat GG
Polub nas na Facebooku Specjalne rabaty w miesiącu wrześniuJesteś 20 gościem dzisiaj
i 156911 od 27 marca 2011.
Strona zgodna z XHTML 1.1 Strona zgodna z CSS 3 Strona stworzona przez
Macieja Radzikowskiego
© 2011 - 2019stat4u