Zwardoń 118a, 34-373 Zwardoń
noclegi.relax@gmail.com
kom. 517-454-363, 

Whatsapp napisz do nas 517454363Info z dnia 03 lipiec 2018r                   Zaplanuj wypoczynek wakacyjny w Bekidach.  Mamy jeszcze wolne miejsca
                                                      Noclegi już od 25zł za osobę 

Wypoczywaj w Relaxie i korzystaj z ciekwych atrakcji w Beskidzie Żywieckim i Śląskim
                                  w Słowacji i w Czechach
                                  

 

REZERWACJA I INFORMACJA O NOCLEGACH TELEFON  517-454-363
Rekreacja


Zwardoń to miejscowość niezwykła, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju, której nie trzeba w specjalny sposób reklamować. Zwardoń widokUrzeka swym pięknem tak bardzo, że nie sposób przejść obojętnie. Rachowiec, Kikuła, Solowy Wierch, Skalanka czy Aleja Zakochanych (grzbiet między Skalanką a Ruchowcem) wzruszyły i wzruszają niejednego. Zwardoń położony w powiecie żywickim (województwo śląskie), w zachodniej części Beskidu Żywieckiego, na pograniczu z Beskidem Śląskim.

Centrum miejscowości położona jest na wysokości 690m n.p.m. Jako typowa miejsowość górska posiada wiele osiedli rozsianych na górskich zboczach. Miejscowość jest znana jako miejsce zimowego wypoczynku, głównie za sprawą dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej, a przede wszystkim sieci wyciągów narciarskich. Tutejszy charakterystyczny mikroklimat powoduje, że pokrywa śnieżna w okolicach utrzymuje się czasem do kwietnia.

Zwardoń należy do gminy Rajcza. Graniczy z miejscowościami - Jaworzynka, Koniaków, Lalliki, Kiczora oraz Sól, a ze słowackiej strony Skalité i Oščadnica. Cała miejscowość rozłożona jest malowniczo. Źródło: Serwis internetowy gminy Rajcza..


Szlaki turystyczne

- czerwony - ZWARDOŃ PKP - Rachowiec (954 m n.p.m.) - SÓL PKP (czas przejścia: 2 / 2.30 godz.)

- czarny - ZWARDOŃ SCHRONISKO PTTK - OSIEDLE MAŁY RACHOWIEC (czas przejścia: 0.30 godz.)

- niebieski - ZWARDOŃ - BARANIA GÓRA (1 220m n.p.m.) (czas przejścia: 4.45 / 5.30 godz.)
Barania Góra jest to drugi co do wysokości szczyt Beskidu Śląskiego. Dla wygody na szczycie wybudowano taras widokowy umożliwiający podziwianie wspaniałej panoramy pobliskich gór. Poniżej szczytu na polanie Przysłop znajduje się schronisko.

- niebieski - ZWARDOŃ SCHRONISKO PTTK - PRZEŁĄCZ KONIAKOWSKA (czas przejścia (2.15 / 2.30 godz.)
Koniaków to duża wieś malowniczo położona na wzniesieniu pod górą Ochodzita. Ogólnopolską sławę przyniosły miejscowości koniakowskie koronki od lat pracowicie wykonywane przez miejscowe artystki ludowe.

- czerwony - ZWARDOŃ PKP - WIELKA RACZA (1 236 m n.p.m.) (czas przejścia: 4.15 / 4.30 godz.)
Wielka Racza jest to najwyższy szczyt górski w zachodniej części Beskidu Żywieckiego położony na granicy polsko-słowackiej. Wierzchołek jest bezleśny co daje możliwość podziwiania wspaniałych panoram karpackich z Małą Fatrą na Słowacji na czele. Na szczycie znajduje się wieża widokowa ze schroniskiem wybudowanym w latach 30-tych ubiegłego wieku.

         


Zobacz
Nowe
Tu można zaplanowac podróż do Zwardonia

Zamów rozmowę
Kalendarz
PWŚCPSN
Kalendarz
PWŚCPSN
Kalendarz
PWŚCPSN

Czat GG
Polub nas na Facebooku Specjalne rabaty w miesiącu wrześniuJesteś 21 gościem dzisiaj
i 156912 od 27 marca 2011.
Strona zgodna z XHTML 1.1 Strona zgodna z CSS 3 Strona stworzona przez
Macieja Radzikowskiego
© 2011 - 2019stat4u